Program 2019 | Tromsø International Film Festival

Vennligst vent, logger deg inn ...
Du er ikke innlogget

TIFF 2020 13-19 Januar

Språk

13.-19. januar 2020

Program 2019

  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Jafar Panahi
    Land:
    Iran
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Thea Hvistendahl
    Land:
    Norge
    År:
    2017
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Bart Layton
    Land:
    UK, USA
    År:
    2018
  • Program:
    Overdrive
    Regissør:
    John McPhail
    Land:
    UK
    År:
    2017
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Leonardo Mouramateus
    Land:
    Brasil, Portugal
    År:
    2017
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Kleber Mendonça Filho
    Land:
    Brasil, Frankrike
    År:
    2016
  • Program:
    Horisont Øst
    Regissør:
    Bekzat Pirmatov
    Land:
    Kirgisistan
    År:
    2017
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Jie Liu
    Land:
    Kina
    År:
    2018
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Benedikt Erlingsson
    Land:
    Island, Frankrike, Ukraina
    År:
    2018
  • Program:
    Arabiyat
    Regissør:
    Kaouther Ben Hania
    Land:
    Tunis, Frankrike, Libanon, Qatar, Sverige, Norge, Sveits
    År:
    2017
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Cristina Gallego & Ciro Guerra
    Land:
    Colombia, Danmark, Mexico
    År:
    2018
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Marco Bechis
    Land:
    Italia, Brasil
    År:
    2008
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    H.P. Mendoza
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Tuva Novotny
    Land:
    Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Carlos López Estrada
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Bryan Singer
    Land:
    UK, USA
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Chang-dong Lee
    Land:
    Sør-Korea
    År:
    2018
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Quentin Delaroche
    Land:
    Brasil, Frankrike
    År:
    2017
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Anatoli Rybakov
    Land:
    Sovjetunionen
    År:
    1956
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Fernando Meirelles
    Land:
    Brasil, Frankrike
    År:
    2002
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Gaspar Noé
    Land:
    Frankrike, Belgia, USA
    År:
    2018
  • Program:
    Girl Power
    Regissør:
    Anna Zamecka
    Land:
    Polen
    År:
    2016
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Natalya Meshchaninova
    Land:
    Russland, Litauen
    År:
    2018
  • Program:
    Overdrive
    Regissør:
    Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
    Land:
    Portugal, Frankrike, Brasil
    År:
    2018
  • Program:
    Girl Power
    Regissør:
    Bo Burnham
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Henrik Martin Dahlsbakken
    Land:
    Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Meritxell Colell Aparicio
    Land:
    Spania, Frankrike, Argentina
    År:
    2018
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Christian Carion
    Land:
    Frankrike
    År:
    2009
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Truls Anderssen
    Land:
    Sverige, Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Priscilla Naungagiaq Hensley & David Holthouse
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Fridtjof Kjæreng
    Land:
    Norge
    År:
    2017
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Victor Sjöström
    Land:
    Sverige
    År:
    1913
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Lotte Reininger
    Land:
    År:
    1926
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Egil Håskjold Larsen
    Land:
    Norge
    År:
    2019
  • Program:
    Off screen
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Terence Young
    Land:
    UK
    År:
    1963
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Philippe Lesage
    Land:
    Canada
    År:
    2018
  • Program:
    Åpningsfilm / Avslutningsfilm
    Regissør:
    Peter Farrelly
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Andreas Dresen
    Land:
    Tyskland
    År:
    2018
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Sonja Prosenc
    Land:
    Slovenia, Italia, Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Anders Emblem
    Land:
    Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Anurag Kashyap
    Land:
    India
    År:
    2018
  • Program:
    Overdrive
    Regissør:
    Peter Strickland
    Land:
    UK
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Ulrich Köhler
    Land:
    Tyskland
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Damian John Harper
    Land:
    Tyskland, USA
    År:
    2017
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Gabrielle Brady
    Land:
    Tyskland, UK, Australia
    År:
    2018
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Pema Tseden
    Land:
    Kina
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Karl Emil Rikardsen
    Land:
    Norge
    År:
    2019
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Benedikt Erlingsson
    Land:
    Island, Frankrike, Ukraina
    År:
    2017
  • Program:
    Horisont Øst
    Regissør:
    Heikki Kujanpää
    Land:
    Sverige, Finland
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Antonio Méndez Esparza
    Land:
    USA, Spania
    År:
    2017
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Andréa Bescond & Eric Métayer
    Land:
    Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Siddhartha Jatla
    Land:
    India
    År:
    2017
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Alice Rohrwacher
    Land:
    Italia, Sveits, Frankrike, Tyskland
    År:
    2018
  • Program:
    Girl Power
    Regissør:
    Machérie Ekwa Bahango
    Land:
    Den demokratiske republikken Kongo, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Mia Hansen-Løve
    Land:
    Frankrike, Tyskland
    År:
    2017
  • Program:
    Horisont Øst
    Regissør:
    Werner Herzog & André Singer
    Land:
    USA, Tyskland
    År:
    2018
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Abdellatif Kechiche
    Land:
    Frankrike, Italia
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Gastón Duprat
    Land:
    Argentina, Spania
    År:
    2018
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Kleber Mendonça Filho
    Land:
    Brasil
    År:
    2012
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Olivier Assayas
    Land:
    Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Land:
    År:
    2018
  • Program:
    Arabiyat
    Regissør:
    Leila Kilani
    Land:
    Frankrike, Tyskland, Marokko
    År:
    2010
  • Program:
    Overdrive
    Regissør:
    Shin'ichirô Ueda
    Land:
    Japan
    År:
    2017
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Ola Solum & Tristan de Vere Cole
    Land:
    Norge
    År:
    1985
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Off screen
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Dalia Kury
    Land:
    Norge, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Horisont Øst
    Regissør:
    Johan Karrento
    Land:
    Finland, Estland
    År:
    2017
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Fridtjof Kjæreng
    Land:
    Norge
    År:
    2019
  • Program:
    Off screen
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Benjamín Naishtat
    Land:
    Argentina, Frankrike, Brasil, Nederland, Tyskland
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Milorad Krstić
    Land:
    Hungary
    År:
    2018
  • Program:
    Overdrive
    Regissør:
    Nina Paley
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Land:
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Hirokazu Koreeda
    Land:
    Japan
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Philipp Jedicke
    Land:
    Tyskland, Frankrike, UK
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Sophie Lorain
    Land:
    Canada
    År:
    2018
  • Program:
    Åpningsfilm / Avslutningsfilm
    Regissør:
    Egil Håskjold Larsen
    Land:
    Norge
    År:
    2019
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Sameh Zoabi
    Land:
    Luxembourg, Belgia, Israel, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Guto Parente
    Land:
    Brasil
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Marta Hernaiz Pidal
    Land:
    Mexico, Bosnia & Hercegovina
    År:
    2018
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Václav Vorlíček
    Land:
    Tsjekkoslovakia
    År:
    1967
  • Program:
    Girl Power
    Regissør:
    Sébastien Pilote
    Land:
    Canada
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Roman Zhigalov
    Land:
    Russland
    År:
    2018
  • Program:
    Horisont Øst
    Regissør:
    Oskars Rupenheits
    Land:
    Latvia
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Guy Maddin & Evan Johnson & Galen Johnson
    Land:
    USA
    År:
    2017
  • Program:
    Girl Power
    Regissør:
    George Tillman Jr.
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Overdrive
    Regissør:
    Lars von Trier
    Land:
    Danmark, Frankrike, Tyskland, Sverige
    År:
    2018
  • Program:
    Arabiyat
    Regissør:
    Erika Cohn
    Land:
    Palestina
    År:
    2017
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Gábor Zsigmond Papp
    Land:
    Hungary
    År:
    2004
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Natasha Merkulova & Aleksey Chupov
    Land:
    Russland, Estland, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Sven Taddicken
    Land:
    Tyskland, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Lasse Lau
    Land:
    Danmark, Grønland
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Rodrigo Sorogoyen
    Land:
    Spania, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Anna Muylaert
    Land:
    Brasil
    År:
    2015
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Konstantine Pipinashvili
    Land:
    Sovjetunionen, Georgia
    År:
    1956
  • Program:
    Cold War, Moving Pictures
    Regissør:
    Martin Ritt
    Land:
    UK
    År:
    1965
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Ritu Sarin & Tenzing Sonam
    Land:
    India, USA
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Pengfei Song
    Land:
    Kina
    År:
    2017
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Carol Reed
    Land:
    UK
    År:
    1949
  • Program:
    Fokus: Brasil
    Regissør:
    Maria Augusta Ramos
    Land:
    Brasil
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Carl Christian Lein Størmer
    Land:
    Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Carl Christian Lein Størmer
    Land:
    Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Peter Jackson
    Land:
    UK, New Zealand
    År:
    2018
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Peter Jackson
    Land:
    UK, New Zealand
    År:
    2018
  • Program:
    Off screen
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Konkurranseprogram
    Regissør:
    Dominga Sotomayor Castillo
    Land:
    Chile, Brasil, Argentina, Nederland, Qatar
    År:
    2018
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Claudio Fragasso
    Land:
    Italia, USA
    År:
    1990
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Sébastien Betbeder
    Land:
    Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Utekino
    Regissør:
    Land:
    År:
  • Program:
    Kritikeruka
    Regissør:
    Erik Poppe
    Land:
    Norge
    År:
    2018
  • Program:
    Film fra Nord
    Regissør:
    Sturla Pilskog & Sidse Torstholm Lasen
    Land:
    Norge, Greenland, Danmark
    År:
    2019
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Brady Corbet
    Land:
    USA
    År:
    2018
  • Program:
    Åpningsfilm / Avslutningsfilm
    Regissør:
    Egil Håskjold Larsen
    Land:
    Norge
    År:
    2019
  • Program:
    Horisonter
    Regissør:
    Olmo Omerzu
    Land:
    Tsjekkia, Slovenia, Polen, Frankrike
    År:
    2018
  • Program:
    Spesialvisninger
    Regissør:
    Václav Vorlíček
    Land:
    Tsjekkoslovakia
    År:
    1967